Vår politik | Sverigedemokraterna i Tyresö

Vår politik

Motioner

2017-12-14 Motion av Anders Wickberg (SD) om bättre lek och aktivitetsmöjligheter för barn i Tyresö Centrum
2017-06-19 Motion av Per Carlberg (SD) om ökad kameraövervakning i Tyresö
2017-04-27 Motion av Anders Wickberg (SD) om att utöka de öppna träffpunkterna för pensionärer
2017-01-26 Motion av Anders Wickberg (SD), Per Carlberg (SD) och Henrik Mellström (SD) om att lämna Mälardalsrådet
2016-11-24 Motion av Anders Wickberg (SD) om rondell vid korsningen Njupkärrsvägen och Bollmoravägen
2016-11-24 Motion av Per Carlberg (SD) och Jörgen Bengtsson (SD) om inrättande av äldrenämnd i Tyresö kommun
2016-10-20 Motion av Jörgen Bengtsson (SD), Per Carlberg (SD) och Anders Wickberg (SD) om uppföljning av genomförandet av motioner
2016-04-28 Motion av Jörgen Bengtsson (SD) om att utreda hur kommunens förebyggande arbete och dess åtgärdsplan vid utbrott av smittsam sjukdom ser ut
2015-10-23 Motion av Anders Wickberg (SD) om skönhetsråd
2015-03-05 Motion av Per Carlberg (SD) och Jörgen Bengtsson (SD) om palliativ vårdenhet
2014-11-21 Motion av Per Carlberg (SD) och Jörgen Bengtsson (SD) om skalskyddsförstärkning
2013-03-21 Motion av Per Carlberg (SD), Henrik Mellström (SD) och Jörgen Bengtsson (SD) om kameraövervakning på utsatta platser i Tyresö
2012-10-15 Motion av Per Carlberg (SD) och Henrik Mellström (SD) om Trygghetsberedning
2012-10-15 Motion av Per Carlberg (SD) och Henrik Mellström (SD) om att inför äldreombudsman i Tyresö kommun
2012-10-15 Motion av Per Carlberg (SD) och Henrik Mellström (SD) om insynsplatser i kommunstyrelse och kommunala nämnder